سنگ ساختمانیسنگ مرمریتویدیو گالری سنگ

مرمریت پرشین سیلک

خرید مرمریت پرشین سیلک، فروش مرمریت پرشین سیلک، قیمت مرمریت پرشین سیلک، کاربرد مرمریت پرشین سیلک، مرمریت پرشین سیلک در محمودآباد، مرمریت پرشین سیلک در اصفهان، معدن مرمریت پرشین سیلک

مرمریت پرشین سیلک (Persian Silk Marble) یکی از مرمریت های استخراج شده از معادن داخل کشور است. این سنگ، رنگ و طرحی متمایز و زیبا دارد که دارای بافت و طرح منحصر بفرد خود است. این سنگ متشکل از رگه هایی به همراه بازی رنگ زیبا به رنگ خاکستری یا طوسی مایل به فیلی است. مرمریت پرشین سیلک به دلیل برخورداری از رنگ خاص مورد توجه بسیاری از معماران و سازندگان میباشد.

سنگ مرمریت پرشین سیلک سنگی فوق العاده زیبا و مناسب برای کف و دیواره های لابی و سرویس های لوکس می باشد. این سنگ در دو رنگ زمینه طوسی روشن و طوسی تیره موجود است . این نوع از سنگ مرمریت اغلب در ابعاد تایل و اسلب فرآوری می گردد. از محاسن سنگ پرشین سیلک بازی رنگی طوسی و سفید ترکیبی آن است که بسیاری از معماران از این بازی رنگ به عنوان یک امتیاز نام میبرند. زیرا سنگ مرمریت پرشین سیلک پس از اجرا به معنای واقعی زیبایی یک سنگ طبیعی را دارد. از محاسن این سنگ ساب پذیری خوب، جذب آب پایین و استحکام سنگ میباشد.
یکی از مهمترین ویژگی های منحصر به فرد سنگ مرمریت پرشین سیلک یکنواختی رنگ آن است که باعث می شود کارفرمایان و سازندگان با یک قیمت مناسب نسبت به سنگ های مشابه از این سنگ زیبا برای سنگفرش و نمای فضاهای داخلی خود استفاده نمایند. قیمت پایین این سنگ نسبت به سنگ های دیگر با زمینه کرم سبب می شود استفاده از مرمریت پرشین سیلک افزایش بیشتری داشته باشد. این سنگ از نظر زمینه در سورت های سوپر و ممتاز بسیار شبیه به سنگ دهبید، سنگ خوی و سنگ بسطام است تنها با این تفاوت که رنگی تیره تر و یکدست تری دارد. همچنین از دیگر ویژگی های سنگ پرشین سیلک مقاومت سایشی بالای آن است.

 

سنگ مرمریت

در سراسر دنیا گونه های متفاوتی از انواع سنگ مرمریت وجود دارد که هرکدام به دلیل شرایط متفاوت در پیدایش، به لحاظ جنس و شکل ظاهری با دیگری متفاوت هستند . ایران با توجه به اقلیم کوهستانی، منبعی غنی از باکیفیت ترین سنگ های مرمریت است که نه تنها بازار داخل، بلکه خارج از کشور را نیز پوشش می دهد. برای اطلاع از قیمت مرمریت پرشین سیلک با کارشناسان مجموعه سنگ پارسی در تماس باشید.

در اغلب سنگ های مرمریت شاهد رگه هایی از جنس، رنگ ، اندازه و ضخامت متفاوت هستیم. به طور مثال در برخی رگه هایی زیبا همچون شاخ گوزن (مرمریت دهبید زارع) به چشم می خورد و در نوعی دیگر به صورت ضربان قلب (مرمریت صلصالی) است و یا در سنگ زیبایی همچون مرمریت تری دی بلک طرح پوست ماری نقش بسته اس . در گونه های دیگر نیز می توان شاله‌های پهن و باریک، سوختگی و طرح گل یخی یافت.

کاربرد سنگ مرمریت

مرمریت ها در مقایسه با تراورتن ها دارای تراکم بیشتر و درصد تخلل کمتری هستند. از این رو انتظار می رود جذب آب بسیار کمتری داشته باشند و نسبت به فشار و سایش مقاوم تر باشند. بنابراین شاهد کاربرد فراوان سنگ مرمریت لاشتر برای کف، پله، دیوار، انواع میز و کانتر، محوطه‌سازی‌ها و مصنوعات سنگی و دکوراتیو هستیم. تنها ایرادی که در اغلب مرمریت ها وجود دارد و قابل انکار نیست، مقاومت کم نسبت به نور خورشید است. با اینکه سطح سنگ توسط مواد UV پوشانده می شود اما پیشنهاد می شود که از سنگ های مرمریت تنها برای مصارف داخل ساختمان و اماکن سرپوشیده استفاده گردد. چرا که بعد از مدتی دچار رنگ پریدگی و حتی ترک می شوند و زیبایی اول را نخواهد داشت . ازاین رو سنگ های دیگری همچون تراورتن ، چینی کریستال وگرانیت برای نمای بیرونی پیشنهاد می شود .

پس اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به کاربرد سنگ مرمریت داشته باشیم ، باید بگوییم که سنگ پله مرمریت برای داخل ساختمان و کاربرد تایل و اسلب آن برای کف و دیوارهای داخل جزء رایج ترین موارد مصرف مرمریت هاست .

قیمت سنگ مرمریت

با توجه به جنس و کیفیت هرکدام از سنگ ها ، رنج قیمتی وسیعی برای مرمریت ها می توان در نظر گرفت. از این رو باتوجه به میزان بودجه، گزینه های مختلفی وجود دارد.

استعلام فوری قیمت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده آخرین ویدیوهای معرفی محصولات
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا