سنگ ساختمانیسنگ مرمر

سنگ مرمر رنگین کمان

مشخصات مرمر رنگین کمان

یکی از جذاب‌ترین سنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارد، سنگ مرمر رنگین کمان است. این سنگ مرمر از ترکیب چندین ماده شیمیایی به وجود آمده که رنگ‌های جذابی را به سنگ بخشیده اند. رگه‌هایی از رنگ‌های خاکستری، قرمز، سفید و سبز درون این سنگ به وفور یافت می‌شوند. رنگ‌ها به صورت ابر و بادی بر روی سنگ پدیدار شده اند و حالت خاص و منحصر به فردی را به آن بخشیده‌اند.

این سنگ مرمر را می‌توان در آذربایجان شرقی و شهرستان هشتگرد پیدا کرد. این سنگ به صورت کوپ از معدن استخراج شده و جهت فرآوری به کارخانه ارسال می‌شود.

ویژگی‌های سنگ مرمر رنگین کمان

بدون شک این سنگ مرمر جزو محبوب‌ترین سنگ‌هایی است که در سازه‌ها از آن به وفور استفاده می‌کنند. مرمر رنگین کمان دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خراش و شکستگی است. بنابراین استفاده از آن در راه پله‌ها جذابیت خاصی به محیط می‌بخشد. همچنین به دلیل ساختاری که این سنگ دارد، آب به درون آن به ندرت نفوذ می‌کند. چرا که مانند دیگر سنگهای مرمر قابلیت جذب آب بسیار پایینی دارد. سنگ‌های خانواده مرمر توانایی عبور نور را از خود دارند. بنابراین وجود آن‌ها، روشنایی و جلوه خاصی را به محیط می‌بخشد.

مرمر رنگین کمان را می‌توان به دلیل مقاومت فشاری بالا، در مکان‌هایی که پر رفت و آمد هستند نیز استفاده کرد. این سنگ مرمر، سنگ گران و کمیابی است و اغلب از آن برای تزئین دیوارها و یا ساخت مجسمه و قاب‌های تزئینی استفاده می‌کنند.

موارد استفاده مرمر رنگین کمان

این سنگ درست مانند دیگر سنگ‌های خانواده مرمر گران قیمت بوده و بیشتر جزء سنگ‌های بسیار کمیاب دسته بندی می‌شود. از این رو بیشتر در محیط‌ها و پروژه‌های گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران بیشترین استفاده‌ از این سنگ در بخش‌هایی مانند نمای داخلی ساختمان، میز آشپزخانه و کانتر، سرویس بهداشتی، ساخت وان سنگی، دکور‌های داخلی مانند کف و دیوار اتاق خواب، دیوار بین کابینت‌ها، استفاده در اماکن مذهبی می باشد. اما می‌توان باتوجه ویژگی‌هایی که از سنگ مرمر سراغ داریم؛ از آن در بخش‌های دیگری مانند قاب آسانسور، استخرها و راه پله‌ها نیز استفاده کنیم.

قیمت مرمر رنگین کمان

این سنگ بسیار کمیاب بوده و به سختی می‌توان نمونه‌هایی از آن را در طبیعت یافت کرد. بنابراین استفاده از آن به خصوص در مقیاس بزرگ و برای پروژه‌های بزرگ، بسیار گران قیمت خواهد بود. در نظر داشته باشید که سنگ‌های مرمر دارای ضخامت مشخصی هستند و در اندازه‌های مناسب به فروش می‌رسند. اما مرمر رنگین کمانی به سبب کمیاب بودنش حتی در اندازه‌های کوچک هم بسیار گران‌قیمت خواهد بود. از این رو بیشتر از آن موارد تزنینی مانند مجسمه یا گلدان تولید می‌کنند. هر کدام از این موارد می‌توانند بسته به رنگ بندی سنگ و میزان جلایی که دارند نیز از بسیار گران قیمت و تا قیمت پایین، قیمت گذاری شوند.

استعلام فوری قیمت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده آخرین ویدیوهای معرفی محصولات
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا