سنگ ساختمانی, سنگ مرمریت, ویدیو گالری سنگ

معرفی سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر سنگ مرمریت خاکستری/مشکی خیره کننده ایرانی است و شهرت جهانی دارد. نام این سنگ در بازار جهانی Pietra Gray Marble است. این سنگ مرمریت خاکستری / سیاه بر اساس رنگ پس زمینه و تعداد رگه های سفید در انواع مختلف طبقه بندی شده است. سنگ مرمریت خاکستری لاشتر یکی از معروف ترین و پرفروش ترین سنگ های طبیعی در جهان است و شباهت زیادی به سنگ پیترا گری ایتالیا دارد. اگرچه کشور مبدأ این سنگ ایران است ولیکن این سنگ به تمام دنیا صادر می شود. علاوه بر این ، بسیاری از کارخانه های سنگبری در چین ، ایتالیا و ترکیه این سنگ طبیعی خاکستری را تولید می کنند.
سنگ مرمریت لاشتر در ابعاد اسلب و تایل فراوری میشود ،فراوری های گوناگونی روی مرمریت لاشتر صورت میگیرد از جمله صیقل،هوند،چرمی،بوش همر،تیشه ایی و هر کدام از این نوع فرآوری ها کاربرد مخصوصی دارد.سنگ مرمریت لاشتر در صورت داشتن خطوط سفید به صورت بوکمچ و فورمچ فراوری میشود که علاوه بر رنگ خاص سنگ،زیبایی آنرا دو چندان میکند. معدن این در استان اصفهان و در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب اصفهان منطقه لاشتر واقع گردیده است.

کاربرد مرمریت لاشتر

یکی از دلایل استفاده زیاد از سنگ مرمریت نسبت به تراورتن تخلخل کمتر وتراکم بیشتر است. به همین دلیل آب و رطوبت کمتری جذب می کند. همچنین این امر سبب شده که مرمریت ها نسبت به سایش مقاوم تر باشند. این سنگ کاربری های فراوانی چون : کف، پله، دیوار، انواع میز و کانتر، محوطه‌سازی‌ها و مصنوعات سنگی و دکوراتیو هستیم.

به دلیل مقاوم نبودن در برابر نور خورشید و رنگ پریدگی و حتی ترک این سنگ بیشتر در داخل ساختمان و مکان های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرد. این مستله تنها ایراد این سنگ میباشد. به همین دلیل از سنگ های دیگری مثل تراورتن ، چینی کریستال وگرانیت برای نمای بیرونی بیشتر استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *