سنگ ساختمانی, سنگ مرمر, ویدیو گالری سنگ

قیمت مرمر پرتقالی

قیمت مرمر پرتغالی

سنگ مرمر پرتقالی یکی از زیبا ترین و بینظیرترین سنگ های مرمر در دنیاست. معدن سنگ مرمر پرتقالی در استان خراسان رضوی واقع شده است که جز بهترین معادن مرمر میباشد. بهترین معادن سنگ مرمر دنیا در ایران و ایتالیا وجود دارد که از نظر تنوع رنگی ایران از ایتالیا برتر می‌باشد. سنگ مرمر پرتقالی اغلب به صورت اسلب در قاب بوک مچ و فور مچ فرآوری میگردد. از خصوصیات برجسته تمام سنگ های مرمر یا اونیکس میتوانبه شفافیت، عبور نور همانند شیشه، مقاومت، سختی، تنوع رنگ، بافت، تخلخل نام برد. علت تنوع رنگ وجود املاح آهن و آلومینیوم و منیزیم و …در کانی می‌باشد. اگر در آن اکسید آهن وجود داشته باشد رنگ مرمر نارنجی و یا زرد می‌باشد. جهت اطلاع از قیمت مرمر پرتقالی با ما در تماس باشید.
قابلیت صیقل پذیری مرمرها بسیار بالاست و تا حد جلای آیینه‌ای قابل صیقل می‌باشند و قابلیت عبور نور را دارد و در طراحی و دکوراسیون داخلی گزینه بسیار خوبی است. سنگ ‌مرمر آرامش و شکوه خاصی را به فضای مسکونی و اداری شما خواهد بخشید. سنگ مرمر پرتقالی بیشتر برای ساختمان های لوکس و گرانقیمت ویا دیزانهای خاص اداری وتجاری مورد استفاده قرار میگیرد وگرمی خاصی را به محیط اجرا خود میبخشد.

سنگ مرمر

مرمر یا اونیکس (onyx) به معنای شفاف یا درخشان می باشد.سنگ مرمریت با سنگ مرمر تفاوت بسیاری دارد. به عنوان مثال سنگ مرمر نور را از خود عبور می دهد و بیشتر جنبه دکوراتیو دارد (به دلیل قیمت بالا و کمیابی و ویژگی های خاص مانند تحمل فشار، جذب آب، تخلخل و …)  اما سنگ مرمریت در این ویژگی ها متفاوت است. این امر باعث می‌شود که کاربرد آن ها هم تغییر کند. شفافیت سنگ های مرمر به حدی است که بیننده با دیدن آنها تصویری از دریایی مواج را پیش روی خود خواهد دید. به طوری که در صورت استفاده از اسلب مرمر در طراحی فضاهای داخلی مانند دیوار لابی و یا میز پیشخوان، فضای بسیار شیک و لاکچری ای ایجاد خواهد کرد. جهت خرید و اطلاع از قیمت مرمر پرتقالی با کارشناسان مجموعه سنگ پارسی تماس بگیرید.

قیمت مرمر پرتقالی

به دلیل عدم شباهت دو سنگ باهم، قیمت مصوبی ثابتی وجود ندارد. بنابراین در خرید سنگ مرمر موارد زیر تاثیر گذار است. جهت اطلاع از قیمت مرمر پرتقالی با مجموعه سنگ پارسی در تماس باشید.

ابعاد و ضخامت: ابعاد و ضخامت‌های مختلف از این سنگ ، قیمتهای متفاوتی هم دارد.

طرح و رنگ: قیمت سنگ آبی به علت کمیاب بودن آن از دیگر سنگ های مرمر بیش تر است. همچنین قیمت سنگ مرمر سفید با قیمت سنگ صورتی متفاوت است. قیمت مرمر پرتقالی با بقیه نمونه های این سنگ تفاوت دارد.

کیفیت فرآوری ها: کیفیت فرآوری ها از نظر دقت در برش، کیفیت و مرغوبیت رزین اپوکسی و کیفیت ساب از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام سنگ های ساختمانی هستند. بنابراین در خرید سنگ مرمر دقت کافی را داشته باشید.

درجه کیفی و سورت بندی سنگ: قیمت سنگ سفید با نقوش طلایی با سنگ ساده متفاوت است. هر چه سنگ از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و یا یکدست تر و ناخالصی های کمتری داشته باشد، در درجه کیفی بالاتری قرار می گیرد و بالطبع قیمت بالاتری خواهد داشت. علاوه بر این با توجه به کیفیت و محبوبیت هر سورت از یک نوع سنگ مرمر قیمت ها مختلف است. قیمت مرمر پرتقالی به دلیل بینظیر بودن این نوع سنگ با بقیه نمونه ها متفاوت است.

کاربرد سنگ مرمر پرتقالی

سنگ مرمر به علت دارا بودن قابلیت عبور نور و کمیاب بودن عمدتا در فضاهای داخلی و یا مصارف تزیینی به کار می رود. به همین دلیل بیشتر در مکان های لوکس و مجلل مانند لابی هتل و یا میز پیشخوان در ساختمان های بزرگ استفاده می شود. علاوه بر از دیگر کاربردهای این سنگ عبارتند از مصنوعات سنگی مانند روشویی، کانتر و میز پیشخوان، مجسمه سازی، دیوار لابی، کف ساختمان های لوکس است. همچنین در حرم امامان معصوم سنگ مرمر سبز به کار میرود. خرید سنگ مرمر با توجه به کاربرد آن بسیار مهم است.

انواع سنگ مرمر

سنگ ‌مرمر آرامش و شکوه خاصی را به فضای مسکونی و اداری شما خواهد بخشید. سنگ مرمر پرتقالی بیشتر برای ساختمان های لوکس و گرانقیمت ویا دیزانهای خاص اداری وتجاری مورد استفاده قرار میگیرد وگرمی خاصی را به محیط اجرا خود میبخشد.

به طور کلی فضاهایی که می توان از این سنگ استفاده کرد عبارتند از:

 • ستون
 • پله
 • نیمکت و روشویه سنگی
 • گلدان و مجسمه
 • کانتر و میز پیشخوان
 • شومینه
 • نیمکت و روشویه سنگی
 • لابی
 • نمای داخلی
 • گلدان و مجسمه

ویژگی های سنگ مرمر پرتقالی

 • سنگ های مرمر از سنگ هایی هستند  که این یکی از بارزترین ویژگی های این نوع سنگ این است که نور را از خود عبور می دهد آن را از دیگر سنگ های ساختمانی متمایز می کند.
 • یکی از مهم ترین خصوصیات و معایب سنگ مرمر نیز نرمی و شکنندگی بالای آن است. به طوری که معمولا کوپ های استخراجی این سنگ کوچک می باشند.
 •  یکی از گران قیمت ترین سنگ های ساختمانی مرمر می باشد. حال این سنگ بخاطر تم روشن و طبع سردی که دارد علاوه بر اینکه به خنکی فضا کمک می کند موجب افزایش اکسیژن خون می شود و حس آرامشی را به فضا انتقال می دهد.
 • این سنگ که از با کیفیت ترین، گران ترین و کمیاب ترین سنگ های ساختمانی است. به دلیل صیقل پذیری بالایی که دارد در صورت استفاده از آن در مکان های لوکس و مجلل، با جلای بالا و آیینه ای که دارد، بسیار به زیبایی فضا کمک می کند.
 • انواع موجدار آن نیز قابلیت فرآوری به صورت بوک مچ و فورمچ را دارند که برای طراحی داخلی مکان های لوکس مانند دیوار لابی هتل های مجلل بسیار زیبا می باشد. باتوجه به ویژگی های گفته شده، خرید سنگ مرمر باید باتوجه به نیاز شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *