سنگ ساختمانی, ویدیو گالری سنگ

سنگ اسلب چینی سایمان

سنگ اسلب چینی سایمان یکی از زیباترین سنگهای چینی(کریستال) ایرانی است با زمینه‌ی سفید رنگ و خطوطی منظم طوسی و مشکی در این رنگ سفید نمایان است. جنس چینی و بلوری این سنگ جلوه بسیار خوبی دارد. به طوری که این سنگ انعکاس نور بسیار زیبایی دارد و با وجود آنالیز بسیار ممتاز جز سنگهای چینی برتر ایران و دنیا محسوب می‌گردد.

ویژگی های سنگ اسلب چینی سایمان

این سنگ به واسطه تراکم رنگهای طوسی و سیاه دسته بندی می‌گردد. با وجود زمینه روشن و کریستالی شکل، بسیار مناسب محیط های کم نور می باشد. سورت های دیگر سنگ کریستال سایمان نیز همان شفافیت و زیبایی را دارد. تنها با این تفاوت که رنگ زمینه و طرح آن متفاوت است. ویژگی ظاهری، خواص و مشخصات ساختاری این سنگ باعث گردیده سنگ اسلب چینی سایمان در کانون توجه بسیاری از آرشیتکت ها و معماران ساختمان قرار گیرد.

از ویژگی‌های بارز سنگ چینی سایمان، تراکم بسیار بالا، ساب پذیری عالی، مقاومت سایشی بالا، جذب آب بسیار پایین آن است. قیمت سنگ کریستال سایمان به روشنی رنگ زمینه، طرح و سایز سنگ بستگی دارد. طرح بوک مچ و فور مچ سنگ چینی سایمان بسیار زیباست و اکثر طراحان در طراحی دکوراسیون داخلی خود از طرح های بوکمچ و فورمچ چینی سایمان استفاده می‌کنند. سنگ چینی سایمان بصورت خام، صادر میشود.

از طرح های بوک مچ و فورمچ سنگ اسلب چینی  سایمان برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل و تالارها استفاده می‌نمایند.چینی سایمان بعنوان یکی از زیباترین سنگهای اسلب موجود در جهان، با امکان ارائه تابلو سنگ های طبیعی شگفتی بازار بین المللی را برانگیخت.

 

سنگ چینی

سنگ چینی یا سنگ کریستال یکی از پرکاربردترین سنگهاست. این سنگ، در فشار و دمای بالا به وجود آمده است؛ به همین دلیل به آن سنگ آهکی میگویند. بافت متراکم و شفاف این سنگ سبب شده است که به نوعی شبیه به مرمریت باشد. وجود عناصر مختلف در سنگ چینی باعث ایجاد ویژگی های متنوعی در آن می شوند. در ادامه به معرفی این عناصر و نحوه ی تشکیل سنگ ساختمانی کریستال می پردازیم. هم چنین نگاهی دقیق و کامل به انواع این سنگ، کاربردها، مزایا و معایب آن خواهیم داشت.

ویژگی های سنگ چینی

سنگ چینی سنگی است که، هنگام ضربه زدن به آن صدای ظروف چینی را میدهد. بنابراین ظاهری شبیه به ظرف چینی دارد. پس نام این سنگ هیچ ارتباطی با کشور چین ندارد. همچنین اگر قطر سنگ کم تر باشد شباهت بیشتری نیز بین آن ها دیده می شود.

قیمت سنگ چینی

این عوامل در قیمت سنگ چینی موثر است:

ابعاد: ابعاد سنگ و قطر زیاد آن باعث بالا رفتن قیمت سنگ میشود. بنابراین این نوع سنگ را با قیمت بالایی در بازار عرضه میکند.

آنالیز سنگ: دلیل قیمت بیشتر این سنگ، کیفیت آن از نظر مقاومت سایشی، فشاری و جذب آب بالاتر میباشد.

فرآوری سنگ: یکسان نبودن قیمت این سنگ دلیلی چون نوع فرآوری سنگ و شیوه های مختبف فرآوری میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *